00123 listopada (zawsze jest to trzeci czwartek listopada) obchodzony jest, jako „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Dzień ten zapoczątkowany został inicjatywą amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz ten w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem całe USA i większość palaczy. Zachęcone wynikami akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Każdy wie, że „palenie szkodzi zdrowiu”, a jednak...

To dlatego w listopadzie zeszłego roku Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Myśliborzu ogłosiła konkurs z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia 2017” pod hasłem: ,,Podejmij właściwą decyzję - drzewko decyzyjne”.Na etapie szkolnym zostały wybrane dwie prace spośród prac uczniów naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie z klasy 1a LO - Klaudia Kotus oraz z klasy 2T - Kondrad Mencel. Konkurs został rozstrzygnięty pod koniec roku, a dnia 08. lutego, w nowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu. Sukcesem okazała się praca Klaudii Kotus, która otrzymała wyróżnienie komisji konkursowej. Autorka pracy została uhonorowana dyplomem i nagrodą w postaci sprzętu elektronicznego.

Gratulujemy!

Copyright © 2022 Zespół Szkół nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie Rights Reserved.