foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

00123 listopada (zawsze jest to trzeci czwartek listopada) obchodzony jest, jako „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Dzień ten zapoczątkowany został inicjatywą amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz ten w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem całe USA i większość palaczy. Zachęcone wynikami akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Każdy wie, że „palenie szkodzi zdrowiu”, a jednak...

 

To dlatego w listopadzie zeszłego roku Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Myśliborzu ogłosiła konkurs z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia 2017” pod hasłem: ,,Podejmij właściwą decyzję - drzewko decyzyjne”.Na etapie szkolnym zostały wybrane dwie prace spośród prac uczniów naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie z klasy 1a LO - Klaudia Kotus oraz z klasy 2T - Kondrad Mencel. Konkurs został rozstrzygnięty pod koniec roku, a dnia 08. lutego, w nowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu organizowanego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu. Sukcesem okazała się praca Klaudii Kotus, która otrzymała wyróżnienie komisji konkursowej. Autorka pracy została uhonorowana dyplomem i nagrodą w postaci sprzętu elektronicznego.

001

Gratulujemy!

Copyright © 2022 Zespół Szkół nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie Rights Reserved.