foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PSSE19 001     Jako przedstawiciel naszej szkoły 31 października br. uczestniczyłam w konferencji „Inspekcja Sanitarna wczoraj i dziś - współczesne zagrożenia zdrowotne” w Myśliborskim Ośrodku Kultury przy ul. Klasztornej 3 w Myśliborzu. Konferencja związana była z obchodami 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Nasza szkoła od lat ściśle współpracuje z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu (osobiście byłam jej pracownikiem przez kilka lat).

     Konferencję rozpoczęła pani Marzena Smolarek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu, która powitała wszystkich gości i podziękowała w swoim wystąpieniu byłym i obecnym pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu. Po wystąpieniach zaproszonych gości, w których przedstawiono zadania i rolę Służb Sanitarnych w kraju, przypomniano historyczne tło powstania Inspekcji Sanitarnej w prelekcji pt. „100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce. Historia - Rozwój - Wyzwania Inspekcji Sanitarnej”.

 

     Po zakończeniu części poświęconej jubileuszowi przedstawione zostały prelekcje dotyczące profilaktyki zdrowotnej:

 1. „Zafałszowania żywności a zdrowie konsumenta” wykład dr hab. inż. Zuzanny Goluch, prof. Uniwersytet Ekonomicznego we Wrocławiu
 1. „Sytuacja epidemiologiczna chorób zakaźnych i kierunki profilaktyki” wykład dr med. Magdaleny Leszczyszyn - Pynki z Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
 1. „Współczesne koncepcje działań profilaktycznych, dotychczasowe zastosowanie i możliwości ich rozwoju. Rekomendowane programy profilaktyki uzależnień” prelekcja pani Bogumiły Koman certyfikowanej specjalistki terapii uzależnień ze Stowarzyszenia „POWRÓT Z U”.

            W przerwie między wykładami wystąpiła grupa teatralna „TAKA-PAKA” z Dębna (zdobywcy pierwszego miejsca w przeglądach spektakli profilaktycznych) prezentując swój występ artystyczny.

    Dziękuję za wspaniałe, merytoryczne prelekcje i życzę pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu w imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w pracy zawodowej, abyśmy mogli być spokojni o stan higieniczny i epidemiologiczny naszego otoczenia. Dziękujemy!

Joanna Misiewicz

 • PSSE19_001
 • PSSE19_002
 • PSSE19_003
 • PSSE19_004
 • PSSE19_005
 • PSSE19_006
 • PSSE19_007
 • PSSE19_008
 • PSSE19_009
 • PSSE19_010

Simple Image Gallery Extended

Copyright © 2020 Zespół Szkół nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie Rights Reserved.