tp 005Tegoroczną XII edycję światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowania działań  postanowiliśmy obchodzić pod hasłem "Przedsiębiorczy Konsument i Pracownik Młodociany".

Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wydarzeniach takich jak:

• Konkurs na plakat o tematyce dotyczącej praw konsumenta i instytucji chroniących te prawa

Uczniowie przygotowali plakaty o tematyce konkursowej. Zostały one         wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Komisja konkursowa wytypowała następujących laureatów:

• I miejsce: Katarzyna Gąsior i Zofia Krakowiak z kl. 1aLO
  • II miejsce: Monika Godzik z kl.3aLO
  • III miejsce: Maja Pulikowska i Daniel Kostrzewski z kl.2bLO
  • Spotkanie z przedstawicielami Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców z Gorzowa

21.11.2019r. uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia wzięli udział w spotkaniu w trakcie którego zostali zapoznani z prawami i obowiązkami pracownika młodocianego. Natomiast uczniowie klas trzecich zostali poinformowani o procedurach egzaminu czeladniczego.

• Spotkanie z prawnikiem

22 .11.2019r. odbyło się spotkanie z prawnikiem panią Aleksandrą Trusewicz, która jest jednocześni prezesem Stowarzyszenia  "Paktum". Stowarzyszenie prowadzi m.in. działalność wspomagająca naukę, oświatę, edukację i wychowanie. Pani Aleksandra omówiła z młodzieżą prawa przysługujące konsumentom, wyjaśniła różnice między rękojmią i gwarancją, poinformowała gdzie możemy szukać pomocy w przypadku gdy sprzedawca nie chce uznać naszej reklamacji.

• Konkurs wiedzy hasłem „Przedsiębiorczy Konsument"

22.11.2019r. odbył się konkurs,  w którym należało wykazać się wiedzą ze         znajomości praw konsumenta oraz instytucjach, które stoją na straży  praw konsumentów indywidualnych i zbiorowych.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce: Alicja Biernacka z kl.1bLO
  • II miejsce: Maja Zarzycka z kl.3T
  • III miejsce :Piotr Kazimierczuk z kl.1T

Działania podjęte w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości" będą z pewnością sprzyjały podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji  konsumenckich, a  uczniom Branżowej Szkoły I stopnia pomogą w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej .

Koordynatorami  „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości" były Ewelina Kowalska i  Alicja Musioł

• tp_001
  • tp_002